خیابان ملاصدرا، پلاک 76، ساختمان ثبت ونک

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ثبت نیک

تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت مهم ترین اصل برای اعمال تغییرات به صورت قانونی در یک شرکت است .
شرکت ها و موسسات بنابر دلایلی من جمله اقتصادی ، ورشکستگی و … مجبور به ثبت تغییرات شرکت می شوند .
چنانچه تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت متناسب با نوع شرکت و تصمیم مورد نظر آن ها متفاوت است و برحسب نوع تغییراتی که مدنظر است ، نوع مجمع صورتجلسه و تنظیم آن متفاوت است .

در این مطلب قصد داریم تا در مورد تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت ، قوانین تنظیم صورتجلسه ، مدارک ، انواع مجامع صورتجلسات و هر آنچه که باید در مورد تنظیم صورتجلسه بدانید توضیح دهیم .
جهت تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت و مشاوره رایگان با کارشناسان متخصص موسسه در تماس باشید .

گاهی به دلیل تغییرات اقتصادی در کشور برای متعادل کردن وضعیت شرکت با شرایط و یا بهبود وضعیت شرکت مجبور به تغییراتی در شرکت من جمله کاهش و افزایش سرمایه ، تغییر هیئت مدیره و … خواهیم شد .

ثبت صورتجلسات تغییرات شرکت

انواع مجامع در تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت

پس از ثبت شرکت ممکن است هیئت مدیره قصد اعمال تغییراتی در شرکت داشته باشد که این تغییرات بر حسب تصمیم مدنظر باید در نوع خاصی از مجمع تهیه و تنظیم گردد .
از جمله مهم ترین اقدام برای تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت انتخاب نوع مجمع متناسب با تصمیم مورد نظر است که در این قسمت قصد داریم بیشتر به آن بپردازیم .

مجمع عمومی فوق العاده

مجمع عمومی فوق العاده عبارت است از اجتماع صاحبین سهام جهت تصمیم گیری در مواردی که قانون مشخص کرده است .
تصمیمات مجمع عمومی فوق العاده شامل تمامی تغییرات مربوط به مواد اساسنامه می شود .
ممکن است در مجمع عمومی فوق العاده فقط برخی از سهامداران حضور داشته باشند که فقط در صورتی مجمع تشکیل خواهد شد که بیش از نیمی از اعضاء و سهامداران دارای حق امضاء حضور داشته باشند .

در حالتی که سهامداران غائب هستند ، باید اقدام به تنظیم آگهی دعوت کنید و در صورتی که پس از این آگهی حد نصاب رعایت نشد مجدد باید اقدام به آگهی دعوت نمایید و در انتها در صورتی که حدنصاب در آگهی دوم هم رعایت نگردد می توانید مجمع را تشکیل دهید که البته این امر مشروط بر آن است که نتیجه آگهی اول در آگهی دوم عنوان شده باشد .

برخی از تصمیماتی که در این مجمع باید گرفته شود عبارتند از :
تغییر آدرس شرکت ، تغییر نام شرکت ، افزایش و کاهش سرمایه شرکت ، انحلال شرکت ، ورود و خروج شرکاء در شرکت مسئولیت محدود ، نقل و انتقال در شرکت های سهامی .

مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده

یکی دیگر از مجمع های کاربردی و مهم در تنظیم صورتجلسات مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده است که تمامی تغییرات شرکت من جمله انتخاب و تعیین سمت هیئت مدیره ، انتخاب بازرسین ، تعیین وضعیت حق امضاء اعضاء هیئت مدیره و … می باشد .
تشکیل این جلسه نیز به این صورت است که 51 درصد عددی یعنی بیش از نیمی از سهامداران باید در جلسه حضور داشته باشند.

ثبت تغییرات شرکت

جلسه هیئت مدیره

از جمله تصمیمات مهم شرکت نیز در جلسه هیئت مدیره صورت می گیرد چنانچه در صورتی که در اساسنامه شرکت مشخص شده باشد تغییر آدرس شرکت نیز در این جلسه صورت خواهد گرفت .

برخی از تصمیماتی که در این جلسه اتخاذ می گردد :

 • کاهش و افزایش سرمایه شرکت
 • پرداخت سرمایه تعهدی
 • انتخاب و تعیین سمت اعضاء
 • تعیین وضعیت حق امضاء

مدارک مورد نیاز برای تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت

با توجه به نوع تصمیمی که می خواهید بگیرید باید مدارک متناسب با آن را نیز تکمیل نمایید ، در اینجا به طور کلی مدارک مورد نیاز جهت تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت ها را عنوان می کنیم .
چنانچه برای تنظیم صورتجلسه و مشاوره رایگان با کارشناسان مجرب و متخصص تیم ثبتی موسسه با ما در تماس باشید .

 • اساسنامه شرکت
 • اظهارنامه شرکت سهامی خاص ( لیست سهامداران شرکت ) و در شرکت های مسئولیت محدود شرکت نامه یا تقاضانامه کفایت می کند .
 • در صورتی که قصد افزایش سرمایه از طریق ورود شریک دارید و یا عضو جدیدی در هیئت مدیره وارد شود ملزم به ارائه مدارک هویتی ( شناسنامه و کارت ملی ) او می باشید .
 • روزنامه آخرین تغییرات شرکت

قوانین تنظیم صورتجلسات تغییرات شرکت ها

در هر صورتجلسه جدای از نوع مجمع و تصمیم مورد نظر باید اطلاعاتی از قبیل تاریخ جلسه ، نام شخصیت حقوقی ، شناسه ملی ، شماره ثبت درج گردد .
همچنین اعضاء حاضر در جلسه که با حضور کلیه یا اکثریت شرکاء برگذار می گردد نیز باید عنوان شود .
تشکیل جلسه ، اعمال و ثبت رسمی برخی از تصمیمات الزامی است مانند تغییر آدرس ، تغییر هیئت مدیره و انحلال شرکت .

مراحل ثبت صورتجلسات تغییرات شرکت

تنظیم صورتجلسه تغییرات شرکت دارای مراحل متعددی است که در این قسمت به طور مفصل و گام به گام به آن می پردازیم .
چنانچه برای مشاوره رایگان و تنظیم صورتجلسات از طریق راه های ارتباطی با کارشناسان موسسه در تماس باشید .

 • در ابتدا باید به سامانه ثبت شرکت ها به آدرس https://irsherkat.ssaa.ir مراجعه نمایید و اطلاعات مربوط به شرکت من جمله شناسه ملی ، شماره ثبت و نوع شرکت را انتخاب نمایید .
 • در مرحله بعدی باید تمامی اطلاعات مندرج در صورتجلسه من جمله نوع صورتجلسه ( مجمع عمومی فوق العاده ، مجمع عمومی عادی به طور فوق العاده ، هیئت مدیره و … ) و تاریخ جلسه را وارد نمایید و هم چنین حضور اکثریت یا کلیه اعضاء را نیز مشخص کنید .
 • مشخصات متقاضیان یعنی نام ، نام خانوادگی ، شماره ملی و … و هم چنین ساعت شروع و پایان جلسه را نیز باید مشخص نمایید .
 • در انتها باید صورتجلسه تنظیم شده را در سامانه بنویسید و یا از صورتجلسه پیشنهادی در سامانه استفاده کنید و تغییرات مورد نظر را اعمال نمایید .
 • پس از درج اشخاص جلسه و وارد نمودن صورتجلسه تنظیم شده در سامانه ، باید بر روی پذیرش نهایی صورتجلسه کلیک نمایید و اوراق دریافتی را به همراه تمامی مدارک مربوطه ارسال کنید .

سامانه ثبت شرکت نیک

راهنمای ثبت صورتجلسات تغییرات شرکت

شما میتوانید جهت اطلاع بیشتر در مورد ثبت صورتجلسات تغییرات شرکت و همچنین مشاوره در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری و ثبت تغییرات شرکت دیگر امور ثبتی ، با شماره 02188888822 تماس حاصل فرمایید.

همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را در اینستاگرام ثبت نیک دنبال نمایید