خیابان ملاصدرا، پلاک 76، ساختمان ثبت ونک

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ثبت نیک

کرج یکی از بزرگ ترین شهرهای صنعتی ایران به شمار می رود. این شهر به دلیل ظرفیت های عظیم بخش های صنعت ، گردشگری، کشاورزی ، علم و فناوری و همچنین نزدیکی به پایتخت و دسترسی به راه آهن سراسری از موقعیت های چشمگیری در جذب سرمایه گذاران خارجی و داخلی برخوردار است.
افرادی که دارای توانمندی های گوناگونی هستند می توانند به منظور شروع فعالیت تجاری خود در کرج ، اقدام به ثبت شرکت کنند. با ثبت شرکت فعالیت بنگاه در سایه حمایت های دولتی و قانون تجارت قرار می گیرد تا در خصوص پیگیری های لازم در خصوص دعاوی و … امکان رسیدگی باشد.
در قانون تجارت شرکت ها به اقسام گوناگونی تقسیم شده اند که شامل : شرکت سهامی ( عام و خاص ) ، بامسئولیت محدود ، تضامنی ، نسبی ، تعاونی، مختلط سهامی و مختلط غیرسهامی می باشد.
در ذیل به مراحل ثبت انواع شرکت های تجاری در کرج می پردازیم. پیش از هر چیز لازم به یادآوری است چنانچه موضوع فعالیت شما نیاز به اخذ مجوز داشته باشد می بایست نسبت به اخذ مجوز لازم از مراجع ذیصلاح اقدام به عمل آورید. البته همه فعالیت ها نیاز به مجوز ندارند.

_  تهیه و تنظیم مدارک مورد نیاز از جمله :
الف – گواهی عدم سوء پیشینه مدیر عامل و اعضای هیات مدیره، کپی شناسنامه و کارت ملی و گواهی عدم سوء پیشینه بازرس اصلی و علی البدل ( در شرکت های سهامی خاص) ،
ب- یک قطعه عکس سه در چهار جهت نامه معرفی عدم سوء پیشینه  ،
ج- کپی شناسنامه و کارت ملی همه اعضای شرکت  ،
د- در مورد پرونده های سهامی خاص واریز 35% اصل سرمایه  ،
ه- مدرک تحصیلی مورد نیاز برای موضوعاتی که نیاز به مدرک تحصیلی دارند ،
و- در مورد موضوعات مجوزی اخذ مجوز از مراجع ذیصلاح
_ مراجعه به سامانه اداره ثبت شرکت ها به نشانی http://irsherkat.ssaa.ir  و تکمیل فرم های مربوطه
در سامانه باید پنج نام را به ترتیب اولویت وارد نمایید. همچنین مدت و موضوع شرکت ، نشانی شرکت ، سرمایه شرکت ، سمت و نام شرکا ، سهام هر یک از آن ها  و شعب شرکت در صورتی که شرکت شعبه دارد می بایست در سامانه قید گردد .سپس اطلاعات مربوط به اساسنامه و شرکتنامه را در سایت درج نموده و تصویر برابر اصل شده آن ها را بارگذاری کنید.
حدود 48 ساعت بعد در صورت عدم ایراد در اطلاعات وارد شده، در سامانه تاییدیه نام شرکت در سامانه اعلام می گردد و از شما خواسته می شود تا مدارک را برایشان از طریق اداره پست در پاکت های مخصوص و به صورت سفارشی جهت انجام ثبت شرکت در کرج  ارسال نمایید و بارکد پستی را در سامانه درج کنید.
سپس کارشناس مربوطه در کرج مدارک ارسالی را مورد بررسی قرار می دهد و در صورت عدم ایراد در مدارک با درخواست ثبت موافقت نموده و نسبت به صدور آگهی تاسیس شرکت اقدام می کند که در اینصورت باید شخص متقاضی یا وکیل ثبت شرکت با در دست داشتن اصل شناسنه و کارت ملی، برای اخذ مدارک ثبتی و امضاء ذیل دفاتر به اداره ثبت مراجعه نماید.
پس از تایید تمام مدارک شماره ثبت شرکت داده می شود و باید آگهی ثبت شرکت را در روزنامه رسمی چاپ کنید .در آگهی باید اطلاعاتی در مورد نام شرکت، نوع فعالیت مدت و اطلاعاتی از این قبیل درج گردد.
شرکت ها پس از ثبت می بایست نسبت به  پلمپ دفاتر تجاری، انجام امور مالیاتی و تشکیل پرونده دارایی و اخذ کد اقتصادی اقدام نمایند.
جهت مشاوره و اقدام به ثبت شرکت در کرج با ما تماس بگیرید.
ما همواره آماده ارائه بهترین و کامل ترین خدمات به شما عزیزان می باشیم .