خیابان ملاصدرا، پلاک 76، ساختمان ثبت ونک

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ثبت نیک

در این مقاله قصد داریم در مورد ثبت شرکت باشگاه ورزشی ، تعریف ورزش ، شرایط ، مدارک ، مراحل ثبت شرکت ورزشی بپردازیم .
در دنیای امروز که تحرک و فعالیت کافی اندام های بدن کاهش یافته است و نیاز به ورزش و نرمش ، بیشتر احساس می شود تا عضلات به کار انداخته شوند و توانایی خود را در طول عمر حفظ کنند .
از این رو ورزش یکی از اموری است که به عناوین مختلف در جهان مطرح شده و گروه زیادی به اشکال مختلف با آن سر و کار دارند .

ثبت شرکت باشگاه ورزشی

آشنایی با کلیات ثبت شرکت باشگاه ورزشی

تعریف ورزش 

به تمامی گونه های فعالیت فیزیکی بدن گفته می شود که شرکت کنندگان آن می توانند به صورت منظم و سازمان یافته یا گاه به گاه در آن شرکت کنند و از آن برای بهبود تناسب اندامشان یا فراهم آوردن سرگرمی و تفریح بهره ببرند .
حرکت و جنبش از ویژگی های حیات انسان و دارای انگیزه و ریشه ای در سرشت او و عاملی برای رشد و سلامت و نشاط او می باشد .

انسان نیازمند به حرکت و ناگزیر از حرکت است ، منع انسان از حرکت نه تنها موجب توقف رشد بلکه سبب افسردگی ، بروز رفتار ناهنجار و از دست رفتن شور و نشاط زندگی وی می گردد .
نگاهی به تاریخ نشان می دهد که ملل متمدن جهان همواره به نقش و اهمیت ورزش توجه داشته اند و از آن در پرورش جوانان خود و آماده کردن آن ها برای برخورد با مشکلات فردی و اجتماعی استفاده می کردند .

در زندگی اجتماعی بسیاری از جوامع و ملت های امروز جهان تربیت بدنی و ورزش بخش مهم و جدایی ناپذیری از برنامه های کلی تربیت کودکان و جوانان به حساب می آید .

تعریف باشگاه ورزشی

باشگاه ورزشی به سالن های ورزشی گفته می شود که افراد با هدف هایی همچون رسیدن به تناسب بدنی ، کم کردن وزن اضافی یا صرفا گذراندن اوقات فراغت همراه با انجام فعالیت منظم جسمانی به آن جا می روند .

فواید ورزش

 1. ورزش در کلیه اجزای جسم ، ذهن ، بدن و در کلیه مراحل زندگی انسان تاثیر غیر قابل انکار و به سزایی دارد ، توجه به ورزش و تلاش برای توسعه آن در میان همه اقشار جامعه ، به دلیل آثار سودمندی است که لازم و حیاتی است که در ذیل به برخی از آن ها اشاره می نماییم :
 2. فعالیت های بدنی باعث افزایش بهینه و قدرت شما می شوند و در مواقع سختی و اضطراب توان شما را برای تحمل چنین وضعیت هایی افزایش می دهد .
  هر چه سلامت تر باشید قلب ، ریه و شش های شما بهتر کار می کنند و در نتیجه می توانید مدت طولانی تری راه بروید ، فعالیت داشته باشید و ورزش کنید و به طور کلی توانایی شما در همه زمینه ها افزایش پیدا می کند .
 3. ورزش در پیشگیری از افسردگی و بالا بردن روحیه عمومی فرد موثر است .
  ورزش باعث بالا بردن سطح هوشیاری و روحیه عمومی فرد شده و احساس انرژی شادابی بیشتری برای انجام کارهای روزمره زندگی به شخص ورزشکار اعطا می کند .
 4. یک شخص ورزشکار با تنبلی و کسالت بیگانه است و علاوه بر داشتن اندامی متناسب از روحیه بالایی نیز برخوردار است و این موفقیت ارتباطات وی را چه در خانواده و چه در اجتماع یا محیط کار تضمین می کند .
 5. افراد ورزشکار ذهن خلاقانه و فعالی دارند و دیرتر نسبت به بقیه دچار خستگی ذهنی می شوند .

انواع ثبت شرکت باشگاه ورزشی

با توجه به اثرات مثبت ورزش بر سلامت و تندرستی انسان ، باید به فرهنگسازی ورزشی ، بیشتر پرداخته شود از این رو کلیه اشخاص حقیقی و حقوقی واجد شرایط می توانند مطابق با قوانین تاسیس باشگاه ورزشی ، نسبت به راه اندازی باشگاه اقدام نمایند .
شرکت های با موضوع باشگاه ورزشی مستلزم اخذ مجوز از مراجع ذیربط ، پیش از به ثبت رسیدن شرکت می باشند و این شرکت ها عموما در قالب های شرکت سهامی خاص یا با مسئولیت محدود به ثبت می رسند که در ادامه به ذکر شرایط و مدارک این شرکت ها می پردازیم .

 • شرکت با مسئولیت محدود
  شرکتی است که بین دو یا چند نفر برای امور تجاری تشکیل شده و هریک از شرکاء بدون اینکه سرمایه به سهام یا قطعات سهام تقسیم شده باشد ، فقط به میزان سرمایه خود مسئول قروض و تعهدات شرکت است و در نام شرکت باید عبارت ( با مسئولیت محدود ) قید شود .
 • شرکت سهامی خاص
  شرکتی است که تمام سرمایه آن منحصراً توسط موسسین تأمین گردیده و سرمایه آن به سهام تقسیم شده و مسئولیت صاحبان سهام ، محدود به مبلغ اسمی آنهاست . تعداد سهام دار در این شرکت نباید از سه نفر کمتر باشد و عنوان شرکت سهامی خاص باید قبل از نام شرکت یا بعد از آن بدون فاصله با نام شرکت به طور روشن و خوانا قید شود .

شرایط ثبت شرکت باشگاه ورزشی
شرایط مورد نیاز برای ثبت شرکت باشگاه ورزشی با مسئولیت محدود

 • سرمایه اولیه حداقل یک میلیون ریال
 • وجود حداقل دو نفر عضو
 • تعهد با پرداخت کل سرمایه

مدارک لازم جهت ثبت شرکت باشگاه ورزشی

 • اقرارنامه امضاء شده
 • تصویر مدارک شناسایی ( کارت ملی و شناسنامه ) کلیه اعضاء
 • اخذ مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع
 • تقاضانامه ثبت شرکت با مسئولیت محدود در 2 برگ و تکمیل آن و امضاء ذیل تقاضانامه توسط سهامداران
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری تهیه شده از مراکز پلیس+10
 • شرکتنامه 2 برگ و تکمیل آن و امضاء ذیل شرکت نامه توسط کلیه سهامداران
 • اساسنامه 2 جلد و امضاء ذیل تمام صفحات آن توسط کلیه سهامداران
شرایط ثبت شرکت باشگاه ورزشی سهامی خاص
 • حداقل میزان سرمایه لازم صد هزار تومان
 • حداقل 3 نفر عضو + 2 نفر بازرس ( بازرسین نباید از اعضاء باشند )
 • پرداخت نقدی حداقل 35 % سرمایه
مدارک مورد نیاز ثبت شرکت باشگاه ورزشی سهامی خاص
 • تصویر شناسنامه و کارت ملی کلیه اعضاء
 • اصل گواهی عدم سوء پیشینه کیفری
 • مجوز در صورت مجوزی بودن موضوع ( بنا به اعلام اداره ثبت شرکت ها )
 • امضاء اقرارنامه
 • در صورتی که امور ثبت شرکت ( سهامی خاص ) به وسیله وکیل انجام شود  ، تنظیم وکالت نامه به نام وکیل صورت پذیرد .

سامانه ثبت شرکت نیک

راهنمای ثبت شرکت باشگاه ورزشی

شما میتوانید جهت آشنایی بیشتر با ثبت شرکت باشگاه ورزشی و همچنین مشاوره در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری ، ثبت تغییرات شرکت و دیگر امور ثبتی ، با شماره 02188888822 تماس حاصل فرمایید .
همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را در اینستاگرام ثبت نیک دنبال نمایید .