خیابان ملاصدرا، پلاک 76، ساختمان ثبت ونک

جستجو
این کادر جستجو را ببندید.
ثبت نیک

در این مقاله قصد داریم در مورد ثبت برند زعفران ، مزایا و مدارک مورد نیاز برای ثبت برند تجاری و موارد مربوط به آن را توضیح دهیم .
زعفران گیاهی است که محصول آن به دو صورت تر و خشک در همان ابتدای دوره رشد و نمو قابل برداشت و فروش است و ایران ، بزرگ ترین تولید کننده زعفران دنیا با 95 درصد کل تولید این محصول ارزشمند می باشد .

41 کشور در کره زمین خریداران طلای سرخ ایران هستند و از این رو ، ثبت برند زعفران از الزامات اساسی جهت شروع فعالیت در این زمینه می باشد که در واقع ، ثبت برند تضمین می کند که مشتریان می توانند محصولات را از یکدیگر تشخیص دهند .
مشتری به محض ملاحظه علامت می داند که این محصول متعلق به کارخانه یا تجارتخانه ای است که مورد اعتماد او می باشد و بدین ترتیب ، با ثبت برند شرایط مناسبی برای مصرف کنندگان به وجود می آید .

از طرفی دیگر ، ثبت برند باعث جلوگیری از سوء استفاده متقلبان می شود و از عرضه کالا های مشابه توسط اشخاص ثالث تحت علائم تجاری که عین یا به طریق گمراه کننده ای مشابه علامت تجاری دیگری هستند ، جلوگیری به عمل می آورد .

ثبت برند زعفران

از جمله مزایای ثبت برند زعفران

 • ثبت برند می تواند برای سهام داران ایجاد ارزش افزوده سهام کند و باعث افزایش درآمد شرکت شود .
 • علامت تجاری ثبت شده ، قابل نقل و انتقال است و لذا ، می توان آن را انتقال داد .
 • می توان تفویض اجازه استفاده از یک علامت تجاری ثبت شده را به شرکت های ثالث داد که می تواند منبع درآمد بیشتری برای شرکت یا شخص به وجود آورد و یا اساس انعقاد یک موافقت نامه اعطای نمایندگی فروش باشد .
 • ممکن است دارایی ارزشمند کسب و کار باشند .
 • برای محصولات و شرکت و خدمات شما ایجاد شهرت و وجه می کند .
 • شرکت ها را تشویق می کند در حفظ یا بهبود کیفیت محصولات سرمایه گذاری کنند .
 • ممکن است برای دریافت وام مفید باشند .
 • جزء ضروری موافقت نامه های اعطای نمایندگی است .
 • اجازه استفاده از آن ها به اشخاص ثالث داده می شود و منبع مستقیم درآمد از محل حق امتیازها می باشند .
 • ابزار بازاریابی و اساس ایجاد وجهه و شهرت شرکت ها هستند .

قابل توجه است ، ثبت علامت تجاری یا برند مستلزم آگاهی و دقت بالایی است و فرد متقاضی باید با نحوه انتخاب نام تجاری مناسب با نوع فعالیت شرکت یا سازمان خود ، روش صحیح تکمیل اظهارنامه علامت و همچنین انتخاب طبقات کالا و محصولات مورد نیاز خود آشنایی کامل داشته باشد .

مدارک مورد نیاز برای ثبت برند زعفران

 1. مدارک مثبت هویت متقاضی
  الف) اشخاص حقیقی : کپی شناسنامه و کپی کارت ملی
  ب) اشخاص حقوقی : آخرین روزنامه رسمی دلیل مدیریت کپی شناسنامه و کارت ملی صاحبان امضاء
 2. مدارک نماینده قانونی : چنانچه تقاضا توسط نماینده قانونی ( وکیل ، دارنده یا دارندگان حق امضاء برای اشخاص حقوقی و …. ) به عمل آید مدارک آن باید ضمیمه گردد .
 3. نمونه گرافیکی یا کپی یا تصویر از علامت درخواستی حداکثر در ابعاد ده در ده سانتی متر
 4. در صورت سه بعدی بودن علامت ارائه علامت به صورت نمونه گرافیکی یا تصویر دو بعدی به نحوی که از شش زاویه متفاوت تهیه و در مجموع یک نمونه واحد را تشکیل دهند .
 5. ارائه مدارک دال بر فعالیت در رشته مربوط
 6. نسخه ای از ضوابط و شرایط استفاده از علامت جمعی و تاییدیه مقام صلاحیت دار

نکته در استفاده از حق تقدم : چنانچه متقاضی ثبت بخواهد به استناد تقاضای ثبت یا ثبت خارج از کشور از مزایای حق تقدم ( حداکثر 6 ماه ) استفاده نمایند می بایست مدارک مربوط به حق تقدم را همزمان با تسلیم اظهارنامه یا حداکثر ظرف 15 روز از آن تاریخ تسلیم کنند .

مراحل ثبت برند زعفران

مراحل ثبت برند زعفران

 1. عموماً اولین گام در ثبت برند ، استعلام آن می باشد تا توسط شخص دیگری به ثبت نرسیده باشد .
 2. پس از انتخاب برند و تایید استعلام می توانید به سامانه اداره مالکیت معنوی به نشانی http://iripo.ssaa.ir  مراجعه نمایید و اطلاعات لازم را وارد نموده و کد پیگیری دریافت کنید .
 3. پس از تکمیل اطلاعات در سامانه ، ممکن است پاسخ اداره یکی از این سه حالت اخطار نقص ، رد پرونده ، آگهی نوبت اول باشد که در حالت آگهی نوبت اول یعنی مشکلی در اطلاعات وارد شده وجود نداشته و می بایست نسبت به ارائه مدارک اقدام نمایید .
 4. بعد از انتشار آگهی نوبت اول بایستی مدارک به صورت فیزیکی به اداره مالکیت معنوی تحویل داده شود و نسبت به پرداخت هزینه روزنامه رسمی اول و هزینه حق الثبت اقدام نمایید .
 5. پس از گذشت زمان مقرر در صورتی که شخص یا اشخاصی نسبت به برند شما اعتراضی نداشته باشند باید برای آگهی نهایی و دریافت سند قطعی برند اقدام کنید .

سامانه ثبت شرکت نیک

راهنمای ثبت برند زعفران

شما میتوانید جهت آگاهی بیشتر در مورد ثبت برند زعفران و همچنین مشاوره در زمینه های ثبت شرکت ، ثبت برند تجاری ، ثبت تغییرات شرکت و دیگر امور ثبتی ، با شماره 02188888822 تماس حاصل فرمایید .
همچنین برای دیدن کلیپ های آموزشی میتوانید ما را در اینستاگرام ثبت نیک دنبال نمایید .